Toegankelijkheidslinks Ga naar de hoofdinhoud

Week van de Toegankelijkheid

6 oktober 2026

Gisteren ging de Week van de Toegankelijkheid van start. De officiële opening vond plaats in Theater Rotterdam. Gwen, werkzaam bij Pameijer Media, was erbij en deed (foto)verslag. De rest van de week worden in Rotterdam verschillende gratis activiteiten georganiseerd om aandacht te vragen voor het belang van toegankelijkheid. Doe jij mee?

(Foto hierboven van Eric Fecken)

Opening Week van de Toegankelijkheid

Gisteren vond de officiële opening plaats in Theater Rotterdam. Gwen was erbij, maakte sfeerbeelden en doet verslag: 'De sfeer was knus en uitnodigend toen we binnenkwamen. Er stond ook een kunstwerk met 170 gekleurde linten. Het was mooi om te zien hoe een kindje er eindeloos mee kon spelen. Tot slot hebben we Willem Philipsen even gesproken. Hij vertelde dat dit alweer de 5e editie van de Week van de Toegankelijkheid is. Wat gaaf! Hopelijk blijft dit initiatief bestaan, zodat we met z'n allen aandacht kunnen blijven besteden aan dit belangrijke thema'.

Het belang van toegankelijkheid

Toegankelijkheid lijkt vaak vanzelfsprekend, totdat je merkt dat dit niet voor iedereen het geval is. Voor veel mensen kunnen alledaagse dingen uitdagingen met zich meebrengen, bijvoorbeeld door een fysieke, verstandelijke of psychische beperking. Tijdens de Week van de Toegankelijkheid wordt hier extra aandacht voor gevraagd met uiteenlopende activiteiten en bijeenkomsten. Denk aan een ervaringslezing, een filmvertoning, kunst en nog veel meer.

Programma

Zelf bewuster worden van het belang van toegankelijkheid? Tot en met zondag zijn er nog verschillende activiteiten te bezoeken. Doe je mee? Hier vind je het programma.