Begin april werd in centrum Djoj een dag georganiseerd voor lokale cliëntenraden SP en GZ. Centraal thema: hoe ontwikkelen we samen een goede visie en beleid op zeggenschap bij Pameijer? Het was een zeer geslaagde bijeenkomst. De uitkomsten ervan zijn nu verwerkt en worden verder besproken.
Inspraak van cliënten is niet overal gemakkelijk te organiseren. Maar het is een onderwerp en een recht dat alle cliënten direct aangaat. Op initiatief van de centrale cliëntenraden werd op 1 april een dag over dit belangrijke onderwerp georganiseerd. Er kwamen tientallen cliënten die lid zijn van een lokale raad.
Ter inspiratie vertelde een spreker ’s ochtends over een gemakkelijke vorm van inspraak voor cliënten: ‘samenspraak’. In de middag werd in groepjes verder gepraat over de rechten van lokale cliëntenraden binnen Pameijer. Dit aan de hand van uitgewerkte stellingen.
Er werden veel ideeën ingebracht om de inspraak via lokale cliëntenraden te verbeteren. Een aantal onderwerpen sprong eruit, zoals:
Vanuit de raden is een voorstel gedaan om met alle betrokkenen - de Raad van Bestuur en de afdeling HRM - verdere afspraken (beleid) te maken over de uitkomsten van deze dag. Als hier meer over bekend is, komen we erop terug!